جلسه مشترک بین مرکز رشد دانشگاه و اعضای محترم هیات علمی دانشکده دامپزشکی - دانشکده دامپزشکی

 

 

 

 

 

 

 

جلسه مشترک بین مرکز رشد دانشگاه و اعضای محترم هیات علمی و دانشجویان دانشکده دامپزشکی با موضوع ایده پردازی و فناوری در حوزه دامپزشکی روز یک‌شنبه تاریخ 4 دی ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۰ در محل سالن جلسات دانشکده دامپزشکی، با نام و یاد خدای بزرگ تشکیل شد. در ابتدای این جلسه آقای دکتر صمد علی‌محمدی ریاست دانشکده،  از همکاران حاضر در جلسه و مهمانان محترم قدردانی نموده و تداوم تشکیل این جلسات را خواستار شدند. در ادامه معاونت دانشکده، آقای دکتر هادی چراغی به بیان عمده مشکلات دانشکده و نمونه‌های موفق از فناوری حوزه دامپزشکی در سطح جهان پرداختند.

مدیریت مرکز رشد دانشگاه جناب آقای دکتر مهدی طلایی نیز در مورد فعالیت های مرکز و نحوه همکاری با اساتید و دانشجویان مطالبی را ارائه نمودند که در ادامه سخنان ایشان، سرکار خانم دکتر نوری، مشاور مرکز رشد، به نحوه ایده پردازی و اعتبارسنجی ایده پرداختند. ادامه جلسه با پرسش و پاسخ از سوی حضار ادامه یافته و موارد به شرح ذیل بررسی  و تصویب شد:.

 

  1. مصوب شد با هماهنگی مرکز رشد دانشگاه و پس از ارزیابی دانشکده، مرکز نوآوری و کارآفرینی در دانشکده دامپزشکی به صورت تخصصی شروع به فعالیت نموده و در راستای اهداف شعار سال"تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" به ارائه مشاوره و کمک به اشتغال و کارآفرینی دانشجویان چه در زمان تحصیل و چه در در زمان فارغ التحصیلی کمک نماید.

  2. به پیشنهاد معاونت دانشکده، برای برگزاری رویداد استارتاپ با رویکرد دامپزشکی و کشاورزی، برنامه‌ریزی و در اردیبهشت ماه سال 1402 با هماهنگی و همکاری مرکز استارتاپ دانشگاه وکه زیر مجموعه  مرکز رشد قرار دارد،  برگزار گردد. به پیشنهاد مدیریت مرکز رشد، دکتر هادی چراغی به عنوان دبیر این رویداد انتخاب شدند که مقرر گردید برنامه ریزی و تشکیل کمیته اجرایی در اسرع وقت توسط ایشان شروع شود. در این راستا مرکز رشد نیز متعهد گردید در مورد جلب حمایت ادارات، شرکت‌ها و صنایع مرتبط با کمیته اجرایی این رویداد همکاری نمایند.

  3. مصوب گردید ایده‌هایی که  امکان استقرار در فضاهای معرفی شده مرکز رشد در سطح دانشگاه را ندارند و باید با توجه به تخصص و تجهیزات در دانشکده دامپزشکی مستقر شوند با هماهنگی و موافقت ریاست دانشکده با انعقاد قرارداد با مرکز رشد دانشگاه در محل دانشکده دامپزشکی استقرار یابند.

  4. مقرر گردید با همکاری و مساعدت مدیریت دانشکده، روزهای چهارشنبه هر هفته راس ساعت 12:30 در سالن شورای دانشکده به صورت دورهمی با عنوان "کافه کارآفرینی" با حضور دانشجویان فعال یا علاقه‌مند در حوزه فناوری با کمک انجمن‌های علمی در دانشکده برگزار شود. به جهت پذیرایی برای این جلسات مقرر گردید پیشنهادی از سوی مدیریت مرکز رشد به معاونت اداری و مالی، فرهنگی، و پژوهش و فناوری دانشگاه داده شود تا مبلغی برای این منظور اختصاص داده شود.

  5. ایده‌های مطرح شده از سوی همکاران و دانشجویان مطرح و مقرر گردید مجریان طرح ها نسبت تکمیل کاربرگ های مرحله پیش رشد اقدام ( از طریق سایت مرکز رشد) و پس از ارسال کاربرگ تکمیل شده، در اولین جلسه شورای مرکز رشد مطرح و در اسرع وقت پیگیری لازم جهت انعقاد قرارداد استقرار در مرکز رشد دانشگاه صورت گیرد.

             

 

آخرین اخبار